س. مرداد ۱ام, ۱۳۹۸

محدودیت سنی کنکور سراسری ۹۸

به کنکور ۹۸ نزدیک میشویم و نگرانی های زیادی برای داوطلبان کنکور به وجود آمده است. از جمله این نگرانی ها محدودیت سنی کنکور سراسری ۹۸ میباشد.ما در مقاله میخواهیم شرایط ثبت نام کنکور سراسری را برای شما عزیزان شرح دهیم.
محدودیت سنی کنکور سراسری 
برای شرکت در کنکور سراسری محدوده سنی خاصی وجود ندارد اما افرادی که میخواهند در کنکور شرکت کنند باید شرایط لازم برای پذیرش در کنکور را داشته باشند.در ضمن دانشگاه های شرایط خاص با شرط سن پذیرش میکنند مانند دانشگاه فرهنگیان و ..و برای این دانشگاه ها محدود هستید.
شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری
اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی که در قانون اساسی ذکر شده است
عدم اعتیاد به مواد مخدر
عدم احزار شدن فساد اخلاقی
نداشتن سابقه عضو بودن در سازمان های غیر قانونی
عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
شرایط اختصاصی شرکت در کنکور سراسری
۱ – در بخش اول شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۸ داوطلب باید یکی از مدارک تحصیلی زیر برای شرکت در کنکور سراسری ۹۸ داشته باشد .
– دیپلم دوره ی چهار ساله نظام قدیم آموزش متوسطه
– دارا بودن مدرک دوره ی پیش دانشگاهی
– دارا بودن مدرک سه ساله ی دوره متوسطه دوم در نظام جدید ( مدرک و دیپلم پایه دوازدهم )
– داشتن مدرک کاردانی یا کاردانی پیوسته
نکات مهم در رابطه با مدرک تحصیلی جهت ثبت نام در کنکور سراسری ۹۸
– تمامی مدارک تحصیلی باید حداکثر تا تاریخ ۳۱ / ۶ / ۹۸ دریافت شده باشد
– تمامی فارغ التحصیل های دوره کاردانی نباید تعهد داشته باشند و یا تعهد خود را به اتمام رسانده باشند .

۲ – بخش دوم شرایط ثبت نام در کنکور سراسری ۹۸ شامل مورد زیر می باشد
– داوطلب دانشجوی دوره ی روزانه نباشد .
تبصره : در صورتی که در سال ۹۶ یا قبل تر در کنکور سراسری در دوره ی روزانه قبول شده اید به شرطی که تا تاریخ ۲۰ اسفند ۹۷ از تحصیل انصراف دهند می توانند در کنکور سراسری ۹۸ شرکت نمایند . هچنین داوطلبان مرد از لحاظ مقررات نظام وظیفه نباید منعی داشته باشند .

۳ – داوطلبانی که از سال تحصیلی ۶۳ – ۶۴ به بعد دو بار در دوره های روزانه در در رشته های متمرکز یا نیمه متمرکز پذیرفته شده اند حق شرکت در کنکور سراسری ۹۸ را ندارند .

۴ – داوطلبانی که در کنکور سراسری ۹۷ در دوره ی روزانه پذیرفته شده اند در صورت شرکت در کنکور سراسری ۹۸ فقط می توانند در دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم ( شبانه ) ، نیمه حضوری ، پیام نور ، غیر انتفاعی ، ظرفیت مازاد ، مجازی ، دانشگاه آزاد ، پردیس خودگردان پذیرش شوند .

۵ – دانشجویان دوره  شبانه ، پیام نور ، غیر انتفاعی ، ظرفیت مازاد ، مجازی ، دانشگاه آزاد ، پردیس خودگردان و نیمه حضوری بدون انصراف از تحصیل می توانند در کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنند . ( داوطلب مرد دقت داشته باشند که نباید مشکل نظام وظیفه داشته باشند ) .

۶ – داوطلبانی که دانشجوی دوره ی روزانه هستند و قصد شرکت در کنکور سراسری ۹۸ را دارند باید تا تاریخ ۲۰ / ۱۲ / ۹۷ از تحصیل انصراف دهند و دانشجویان سایر دوره ها نیازی به انصراف ندارند  و بعد از قبولی میتوانند گواهی انصراف از تحصیل خود را به دانشگاه جدید ارائه دهند . توصیه ی شود پست مربوط به  شرایط انصراف از دانشگاه را مطالعه نمایند .

۷ – دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند و قصد شرکت دوباره در کنکور سراسری به وضعیت مقررات وظیفه عمومی خود توجه داشته باشند .

۸ – داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی دوره ی روزانه  هستند و قصد شرکت مجدد در کنکور سراسری را دارند محدودیتی برای ثبت نام و استفاده از آموزش رایگان نخواهند داشت .

زمان ثبت نام در کنکور ۹۸
ثبت نام در کنکور سراسری ۹۸ در چهارشنبه ۹۷/۱۱/۲۴ تا پنج‌شنبه ۹۷/۱۲/۰۲ انجام خواهد شد
اگر ثبت نام امسال همانند سال قبل باشد، یک زمانی را مشخص میکنند برای داوطلبانی که از ثبت نام جا مانده اند و یا اطلاعات ثبتنامی خود را اشتباه ثبت کرده اند.
ثبت نام در کنکور سراسری۹۸
ثبت نام در کنکور سراسری ۹۸ به صورت اینترنتی میباشد و داوطلبان عزیزمان قبل از هرگونه اقدامی به ثبت نام و ورود به سایت باید یک سری مدارک و اطلاعات همراه خود داشته باشند.از جمله مدارک و اطلاعات : خرید کارت اعتباری مورد نیاز ، کد سوابق دیپلم ، کد سوابق تحصیلی پیش دانشکاهی میباشد.
کارت اعتباری : برای دانشگاه های روزانه و شبانه و برای دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی باید یک کارت جداگانه خریداری شود .
برای ثبتنام در کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ نیازی به خرید کارت اعتباری نیست.
پس از تکمیل مدارک به سایت مراجعه کرده و اطلاعات لازم را تکمیل میکنیم و در پایان سیستم یک کد رهگیری ارائه میدهد.(توجه داشته باشید کد رهگیری را تا پایان پذیرش و ثبتنام در دانشگاه نزد خود نگه دارید.)
در هر گروه آزمایشی که هستید از سراسر کشور میتوانید مشاوره تحصیلی تلفنی صدای مشاور تماس بگیرید تا ثبت نام خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.
تأثیر معدل در کنکور ۹۸ 
تأثیر معدل در کنکور سراسری ۹۸ یک دغدغه بزرگ داوطلبان است.همانطور که در ابتدا مقاله گفتیم میخواهیم با توضیحاتی در کاهش اضطراب داوطلبان کنکور سراسری ۹۸ سهیم شدیم.همانطور که میدانید برای اطلاع از تاثیر معدل در کنکور ۹۸ باید دفترچه ثبت نام در کنکور سراسری ۹۸ را منتشر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رمز امنیتی *